Dış Çekim

Dış Çekim

Dış çekim, açık mekanlarda yapılan fotoğraf çekimleridir. Ormanlar, parklar, sokaklar, açık havadaki restoranlar, sahiller, göl kenarları, deniz kıyıları, balkonlar, çardaklar, açık hava tarihi mekanlarda yapılabilen fotoğraf çekimleridir.

Logo

Dış Mekan Çekimleri Studio Nrc'de Çekilir

Dış mekan seçimi nasıl yapılır ?

Düğün fotoğrafçılığında yaygınlıkla gerçekleştirilen dış mekan çekimlerinde fotoğrafları güzel kılan detaylardan biri elbette mekandır. Çiftlerin ışıltısına hayat verecek olan mekanı seçerken fotoğrafçı ve çiftler birlikte karar vermelidir. Çekimler için yer belirlenemiyorsa yaşanılan şehirdeki potansiyel fotoğraf mekanları taranarak, beyin fırtınası sonucunda karar verilebilir.

Dış çekimde ekipman seçimi nasıl olmalıdır ?

Her dış mekan fotoğraflama türünün ekipman seçim kriterleri birbirinden farklıdır. Eğer genel olarak her şeyi çekmek değil de; özel olarak dış mekan fotoğrafçılığı yapmak istiyorsanız, bu yazı sizin için. Diğer türler gibi sokak fotoğrafçılığı yaparken de ekipman seçmek kendine has bir önem taşır. Dış mekan fotoğrafı çekerken taşıması kolay, hafif, dikkat çekmeyen, hızlı hareket etmemize izin veren tarzda ekipmana ihtiyaç duyarız.

Dış mekan çekiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

  • İyi bir çekim planlaması
  • Doğru model yönlendirmesi
  • Konsept dışına çıkmamak
  • Profesyonel ekipman kullanımı
  • Ekip çalışması
  • Uygun mekan seçimi

Ürün çekimi fiyatları

Profesyonel fotoğraf çekimi fiyatları kullanılacak fotoğraf makinesi, çekim süresi, çekim yapılacak mekan-lokasyon, ışık koşulları ve buna bağlı birkaç prodüksiyon detayına göre değişmektedir. Fiyatlar hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz